Aktualności
Wtorek, 22 stycznia 2019 00:05

Ennio Morricone w Krakowie

Legendarny kompozytor, zdobywca Oscara i twórca muzyki do ponad 500 filmów, takich jak „Dobry, zły i brzydki” czy „Cinema Paradiso”, pojawił się w Krakowie w ramach trasy 90th Celebration Concert, czyli zorganizowanej na jego 90. urodziny. To była już trzecia wizyta Ennio Morricone w Tauron Arenie.
Koncert, w związku z żałobą narodową, został zmodyfikowany tak, aby w sposób jak najbardziej godny uczcić pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ennio Morricone także był całym sercem za tym, aby osobiście i poprzez muzykę, okazać należny szacunek zmarłemu Prezydentowi Gdańska oraz wsparcie Rodzinie i Bliskim.

Sobotnia wizyta artysty w Polsce była już dziewiątą - wcześniej dyrygował orkiestrami w Warszawie (2000, 2010), w Gdańsku (2009), we Wrocławiu (2016), w Łodzi (2017) i trzykrotnie w Krakowie (2007, 2015, 2017). Tym razem wystąpił wraz ze 160-osobową Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną oraz chórem. Towarzyszyły mu również dwie światowej sławy solistki - włoska sopranistka Susanna Rigacci i portugalska pieśniarka Dulce Pontes.

Ennio Morricone, wystąpił w towarzystwie 160-osobowego składu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru.

Podczas dwugodzinnego koncertu nie zabrakło bowiem najsłynniejszych melodii budujących nastrój w najbardziej kasowych westernach (m.in. "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"), jak również w obrazach, które na zawsze zapisały się w historii kina (tak, jak "Misja").
Kompozytor podziękował za gorące przyjęcie i niekończącą się owację, bisując aż trzy razy.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl