Aktualności
Środa, 5 grudnia 2018 16:45

Energa IDA World DJ Championships – już po raz dwunasty zawitają do Krakowa.

Mistrzostwa Świata DJ-ów – Energa IDA World DJ Championships – już po raz dwunasty zawitają do Krakowa.
W sobotę, 8 grudnia, w krakowskim centrum ICE zaprezentują się najlepsi DJ-e z dwunastu krajów.
Międzynarodowe gwiazdy zawalczą o tytuł Mistrza Świata, a ich występy zwieńczy koncert Quebonafide, czołowego reprezentanta rodzimego hip-hopu.
Tegoroczna edycja to również okazja do popisu dwóch najmłodszych Mistrzów Świata w historii federacji IDA i DMC po raz pierwszy występujących w parze.

Kraków od dwunastu lat gości IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS, powszechnie uznawaną za największe i najlepiej zorganizowane zawody tego typu na świecie.

Zawody o tytuł Mistrza Świata DJ-ów rozgrywać się będą w dwóch kategoriach: „Technical” oraz „Show”.

W tym roku swój start zapowiedzieli reprezentanci dwunastu krajów: USA, Nowej Zelandii, Japonii, Filipin, Rosji, Czech, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji, Włoch oraz Polski.

Wieczorne finały w Centrum ICE to nie wszystko, co czeka fanów 8 grudnia. W trakcie dnia przygotowano część otwartą w klubie 89 na terenie Forum Przestrzenie. Od 12.00 do 17.00 na zainteresowanych czekać będą bezpłatne warsztaty DJ-skie, największa w Europie otwarta sesja scratchu oraz warsztaty beatbox prowadzone przez samego Toma Thuma.

Wydarzenie Energa IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2018 oraz otwarta część dzienna odbywają się w głównej mierze dzięki wsparciu ze strony Energa SA oraz współfinansowaniu projektu przez Urząd Miasta Krakowa

W Centrum Kongresowym ICE Kraków nie zabraknie pokazów specjalnych w wykonaniu światowych gwiazd DJ-ingu. W tym roku wystąpią D-Styles (USA) - legenda i jeden z najbardziej wpływowych turntablistów na świecie. Za gramofonami staną również dwukrotni Mistrzowie Świata IDA – Beatbombers (Portugalia), zeszłoroczni Mistrzowie Świata The Mixfitz (Belgia) oraz uwielbiany w Krakowie Deejay Irie, który po raz kolejny porwie publikę swoimi niezwykłymi setami audiowizualnymi, w czasie których na żywo miksuje dźwięk z fragmentami znanych filmów i programów telewizyjnych.

Ciekawym uzupełnieniem DJ-skich pojedynków będzie występ jednego z najlepszych beatboxerów na świecie - Toma Thuma z Australii. Największą niespodzianką imprezy będzie występ ekipy SUPERBEAST DJ’S składającej się z dwóch najmłodszych mistrzów świata: 13-letniego DJ-a Rena z Japonii oraz 14- letniego K-Swizz’a z Nowej Zelandii. Dj K-Swizz pozostaje także faworytem w kategorii technicznej. Po wrześniowym triumfie na zawodach federacji DMC w Londynie jest niewątpliwie kandydatem numer jeden do tytułu mistrza. Warto przypomnieć, że do Krakowa powraca, by bronić tytułu sprzed roku.

Wygrane DJ-a Reny w zeszłorocznych zawodach DMC oraz DJ-a K-Swizz’a w IDA odbiły się szerokim echem na całym świecie, zwracając uwagę na młode pokolenie, które szturmem zgarnęło najważniejsze nagrody w branży. Na kanwie ich ogromnego talentu oraz młodego wieku powstał tegoroczny teledysk IDA. Fabuła obrazuje młodego chłopaka, który w odróżnieniu od swoich rówieśników zapatrzonych w smartfony fascynuje się DJ-ingiem i postanawia realizować swoje hobby inwestując oszczędności w sprzęt DJ-ski – oraz trenując przy każdej nadarzającej się okazji.

Wieczorne finały w Centrum ICE to nie wszystko, co czeka fanów 8 grudnia. W trakcie dnia przygotowano część otwartą w klubie 89 na terenie Forum Przestrzenie. Od 12.00 do 17.00 na zainteresowanych czekać będą bezpłatne warsztaty DJ-skie, największa w Europie otwarta sesja scratchu oraz warsztaty beatbox prowadzone przez samego Toma Thuma.

Po oficjalnej części w ICE Kraków impreza nabierze luźnego charakteru i wzorem lat ubiegłych, przeniesie się do pobliskiego FORUM Przestrzenie, gdzie odbędzie się oficjalne afterparty sponsorowane przez markę Saucony.

Wydarzenie Energa IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2018 oraz otwarta część dzienna odbywają się w głównej mierze dzięki wsparciu ze strony Energa SA oraz współfinansowaniu projektu przez Urząd Miasta Krakowa.

źródło: fot. Tomasz Cichocki i materialy prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl