Aktualności
Piątek, 13 października 2017 08:33

Elektryczne skutery na minuty od piątku w Krakowie

Od piątku w Krakowie rusza nowa usługa transportowa - elektryczne skutery na minuty. To rozwiązanie podobne do działających już samochodów na minuty czy miejskich rowerów.
Za sieć miejskich skuterów elektrycznych odpowiada forma Blinkee. Skutery będą w Krakowie dostępne od piątku. Na początku ich liczba będzie niewielka - 20 sztuk. Wypożyczać skutery będzie można na podobnej zasadzie, jak samochody Traficar, czyli przez aplikację Blinkee na telefon komórkowy. Wcześniej wymagana jest rejestracja, przez aplikację lub na stronie internetowej.

Żeby skorzystać ze skutera, trzeba go najpierw zlokalizować przez aplikację. Po skończonej jeździe pojazd można zostawić w dowolnym miejscu, oczywiście zgodnie z obowiązującym oznakowaniem.

Blinkee działa już w trzech miastach - w Warszawie, Poznaniu i w Trójmieście. Jeśli usługa będzie popularna również w Krakowie, to od przyszłego roku flota pojazdów będzie rozbudowywana.

Za minutę jazdy skuterem Blinkee użytkownik będzie musiał zapłacić 50 groszy, przy czym maksymalna opłata za cały dzień to 69 zł. Po około 140 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsza jazda odbywa się już za darmo, bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu. Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas - w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę. Studenci oraz seniorzy dostaną na 15 proc. zniżki.

Każdy skuter wyposażony jest w 2 kaski oraz jednorazowe czepki higieniczne. Dodatkowo na kierownicy każdego pojazdu zamontowany jest uchwyt na telefon z wejściem USB, by w trakcie jazdy móc doładować telefon.

opr. ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl