Aktualności
Czwartek, 29 listopada 2018 07:30

Dziwny incydent w tarnowskim autobusie

Rankiem w autobusie linii 208, parkującym przed kolejnym kursem na pętli w Piotrkowicach, doszło do niecodziennego zdarzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał, natomiast wedle relacji tarnowskich urzędników autobus… w całości zasypany białym pyłem… Czeka gruntowne sprzątanie.

Jak wyjaśniają przedstawiciele ratusza w Tarnowie, najprawdopodobniej rozszczelniła gaśnica proszkowa, przewożona przez jednego z pasażerów.

- W chwili, gdy doszło do rozszczelnienia butli, w autobusie było około dziesięciu pasażerów, oczekujących na odjazd – relacjonuje Daniela Motak z tarnowskiego magistratu. - Zanim pojazd ruszył, przewożona w dużej torbie najprawdopodobniej gaśnica proszkowa rozszczelniła się i w ciągu kilku sekund zasypała wnętrze autobusu i pasażerów białym pyłem. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring autobusu.

Jak dodaje, pojazd, po powrocie do zajezdni, badali policyjni specjaliści. Nie znaleźli niebezpiecznych substancji, ustalają też, czy faktycznie rozszczelnione urządzenie to gaśnica.

- Autobus zostanie starannie wyczyszczony przez specjalistyczną firmę, niewykluczone, że konieczna będzie również naprawa kasowników, zapchanych przez biały pył. Najprawdopodobniej kosztami sprzątania obciążony zostanie pasażer, przewożący gaśnicę – dodaje urzędniczka.

Opr. eł/fot. ilustracyjne
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl