Golemo
Aktualności
Środa, 25 października 2017 14:33

Dzisiaj lekarze w Małopolsce strajkują

Część małopolskich lekarzy zgodnie z zapowiedziami nie przyszła w środę do pracy, w wielu szpitalach lekarze protestują także w inny sposób. Praca niektórych małopolskich szpitali jest utrudniona.
Lekarze nie mieli narzuconej formy protestu. Jedni przedstawili L4, inni oddają krew czy wzięli dzień wolny na opiekę nad dzieckiem. Ci, którzy pracują solidaryzują się w inny sposób z protestującymi - zakładając koszulki, naklejają naklejki. Ze wstępnych szacunków wynika, że w Małopolsce pracy nie podjęło ponad 300 lekarzy.


Do akcji "dzień bez lekarza" dołączyli medycy z krakowskiego szpitala Jana Pawła II, szpitala im. J. Dietla oraz dziecięcego szpitala św. Ludwika. W tej ostatniej lecznicy nie działają trzy poradnie specjalistyczne, lekarze zabezpieczają oddziały szpitalne oraz izbę przyjęć. Niektórzy z nich do pracy przyszli w koszulkach z logo protestu.

Rano kilkuset medyków pojawiło się w budynku Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie- Prokocimiu, gdzie trwa protest głodowy. W akcji obecnie bierze udział 7 osób. Do głodujących medyków dołączyła również 62-letnia pacjentka.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl