Aktualności
Wtorek, 26 lipca 2016 09:41

Dziś oficjalne rozpoczęcie ŚDM

- Niesamowity dynamizm młodych przypomina nam, że ludzie zostali stworzeni do rzeczy wspaniałych, pełni życia, niekończącego się szczęścia. Każdy z nas jest stworzony z miłości – i dla miłości - mówił abp Stanisław Gądecki w specjalnym orędziu przed Światowymi Dniami Młodzieży. Zaprosił wszystkich do udziału w tym święcie i na spotkanie z papieżem Franciszkiem.
Z gorącą zachętą do młodych Polaków o udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wystąpił w orędziu wyemitowanym w Programie 1 TVP abp Stanisław Gądecki.

"Będą to dni pełne doświadczenia miłości, dlatego uczestniczą w nich tak ci, którzy wierzą w Chrystusa, jak i ci, którzy są niezdecydowani, którzy wątpią albo wręcz nie wierzą w Chrystusa" - zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski powiedział, że Światowe Dni Młodzieży to ogromnie ważne wydarzenie dla świata, Kościoła, dla Polski, ale również wyjątkowe doświadczenie wspólnoty, które pozostaje na całe życie.

- Chcemy mieć przyjaciół, należeć do wspólnoty, szukamy bliskości i zaufania. Tego rodzaju doświadczenia otwierają nas na świat i drugiego człowieka, prowadzą do autentycznej miłości, która jest podstawą budowania silnej rodziny, podstawą naszej przyszłości – powiedział duchowny.

Zaznaczył, że spotkanie z pełnymi entuzjazmu młodymi ludźmi z całego świata niesie ze sobą niezwykłą energię, wyzwalającą od banału, rutyny, powierzchowności.

Arcybiskup zauważył, że młodzież w dzisiejszych czasach bywa zagubiona. - Dziś łatwo stracić punkty odniesienia, filary, na których pragniemy budować swoje życie. Gdy młodość doświadcza niepewności i lęku, co często prowadzi do poczucia zagubienia i konformizmu, gdy doświadcza poczucia tymczasowości i chwilowej atrakcji, które nie dają poczucia prawdziwej radości i nie prowadzą do Boga i ludzi, w takiej sytuacji ŚDM są szansą na odnalezienie swojego miejsca w Kościele i w świecie, pogłębienie wiary, odnalezienie swego miejsca w miłosiernym sercu Jezusa – mówił abp Gądecki.
reklama

Duchowny przypomniał, że dniom młodzieży towarzyszy m.in. przesłanie z Ewangelii – "błogosławieni miłosierni, bowiem oni miłosierdzia dostąpią”. - Jedyną drogą do przezwyciężenia zła jest miłosierdzie. Sama sprawiedliwość nie wystarczy – mówił.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się we wtorek (25.07) od mszy świętej, koncelebrowanej przez metropolitę krakowskiego. Papież Franciszek przybędzie do stolicy Małopolski w środę.

opr.s/ zdj. mlodzidlamlodych.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl