Golemo
Aktualności
Wtorek, 30 lipca 2013 21:14

Dziewczyna z Podhala - Paulina Sikora zdobyła tytuł Wakacyjnej Miss Polski oraz Miss Verona Militaria 2013

Po miesiącach castingów i przygotowań – nadszedł czas na zgrupowanie ogólnopolskich finalistek tegorocznej edycji wyborów Miss Wakacyjnej i Miss Militaria roku 2013 podczas IV Festiwalu Military odbywającego się w Ustroniu.
Dziesiątka dziewcząt z różnych części kraju ciężko pracowała nad choreografią pod okiem Magdaleny Dąbrowskiej od czwartku – czasu nie było zbyt wiele. A w wolnych chwilach… - tak naprawdę uczestniczki nie miały wolnych chwil, gdyż kiedy nie były na scenie Amfiteatru Leśnego w Ustroniu lub salce ćwiczeń to udzielały się na mieście promując Festiwal Military oraz dając możliwość zaprezentowania siebie potencjalnej publiczności. Co na to kandydatki?

Agnieszka Śleziak z Bielska-Białej o konkursie: "Zgrupowanie choć trwało zaledwie cztery dni było bardzo intensywne. Oprócz przygotowań choreograficznych do występu miałyśmy okazje wykazać się w turnieju sportowym np. oddawanie strzału z wiatrówki czy też bieg na 1000 metrów - to była świetna zabawa. Muszę przyznać, że nie miałyśmy dużo czasu na sen. Konkurs będę wspominać jeszcze przez długi czas, ponieważ miałam okazje poznać wspaniałych ludzi".

W piątek, 26-go lipca w DW „Jawor” odbył się pokaz mody młodej projektantki Mai - marka odzieżowa SWEEL - połączony z pokazem biżuterii jednego ze sponsorów – firmy RODIUM. Była to kolejna szansa zapoznać się z odbiorcami sobotniego finału w Leśnym Amfiteatrze. I uwaga – już wówczas zaczęły się zakłady o to która z Pań z pięknej dziesiątki sięgnie po koronę. I uwaga… większość typów sprawdziła się! Jako asystentka Organizatora – Tadeusza Dytko z DYTKOMEDIA, potwierdzam w stu procentach.

Sobota, 27 lipca, Leśny Amfiteatr w Ustroniu. Piękna pogoda, komplet publiczności, występy najlepszych w Polsce solistek i solistów piosenek żołnierskich oraz one – kandydatki starające się o koronę Miss Wakacyjnej lub Miss Militaria. Co oceniano? Prezencję, sposób poruszania się po scenie, poczucie rytmu, uśmiech, figurę oraz umiejętności taneczne jak i wiedzę z zakresu obronności kraju. Do rozdysponowania przez Jury było 5 tytułów (Miss Foto, I Vice Miss Militaria, Miss Militaria, I Vice Miss Wakacyjna, Wakacyjna Miss Polski – główny tytuł), natomiast 6-ty – Miss Publiczności - leżał zupełnie w gestii widzów.

Miss Foto została Daria Szpitalny z Wodzisławia Śląskiego. W zakresie tytułów militarnych – I Vice Miss została Ksenia Sznurawa z Piekar Śląskich, a tytuł laureatki przypadł Karolinie Sojce z Kasinki Wielkiej. I Vice Miss Wakacyjną została Agnieszka Śleziak z Bielska-Białej. Natomiast główny tytuł Wakacyjnej Miss Polski oraz nagroda specjalna ufundowana przez jednego ze sponsorów – prezesa VPP VERONA i tytuł Miss Verona Militaria 2013 (czyli podwójne zwycięstwo) przyznano 21-letniej reprezentantce Podhala – Paulinie Sikorze.

Prawda jest taka, że od pierwszych chwil podczas debiutanckiego wyjścia dziewczyn na scenę – publiczność pokochała Paulinę. Wsparcie publiczności ośmieliło młodą góralkę i pozwoliło w pełni zaprezentować swój urok i urodę.

Jury jednogłośnie doceniło wszelkie atuty kandydatki pochodzącej z Sieniawy, a reprezentującej Nowy Targ. Dwie szarfy oraz korony przyozdobiły Paulinę Sikorę. Pojawiły się łzy wzruszenia, zaskoczenie i wielka radość. Burza braw, błysk lamp, mnóstwo fotoreporterów, a także spontaniczna postawa jednego z jurorów, który wstał i ogłosił publiczności „Paulina, jesteś po prostu piękna!” I tak właśnie zostały docenione w pełni efekty ciężkiej pracy oraz to, co wyróżniło Paulinę Sikorę z grona 10 najpiękniejszych dziewczyn w Polsce.

Z mojej strony wielkie gratulacje dla wszystkich laureatek. Z Pauliną zobaczę się za rok, kiedy będzie przekazywać koronę następnej zwyciężczyni.

Tekst i zdj. Liwia Michalczewska oraz Maciej Stańczyk, opr.s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl