Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 30 września 2013 16:00

Dzień wyborów do władz samorządów uczniowskich

Dziś odbywa się finał akcji Samorządy mają głos – jednego dnia wyborów do władz samorządów uczniowskich. W akcji bierze udział ponad 600 szkół z całej Polski, które zdecydowały się zorganizować wybory zgodnie ze standardami wypracowanymi przez Koalicję na rzecz samorządów uczniowskich.
Szkoły publikują relacje i wyniki wyborów na specjalnej platformie – wybory.ceo.org.pl.


W szkołach przed wyborami prowadzone były debaty przedwyborcze (Gimnazjum w Kątach Wrocławskich, Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie, I LO w Częstochowie, Gimnazjum w Tarnawie Dolnej), barwne kampanie i akcje profrekwencyjne (Gimnazjum nr 3 w Lublinie, można było poznać programy wyborcze startujących w wyborach komitetów (Gimnazjum nr 34, Wrocław, ZSO nr 6 w Radomiu). Więcej relacji z przygotowań i podsumowania wyborów można zobaczyć na stronie wybory.ceo.org.pl, w zakładce „Szkoły” można obejrzeć mapę szkół biorących udział w akcji.


W najbliższych dniach podsumowanie akcji – dowiemy się ilu uczniów łącznie wzięło udział w wyborach i jaka była frekwencja – na poziomie poszczególnych szkół, województw i całego kraju.

Głównym celem akcji „Samorządy mają głos” jest zwiększenie roli samorządów uczniowskich w polskich szkołach, uczynienie z władz samorządu rzeczywistej reprezentacji uczniów i zyskanie przez nich realnego wpływu na obraz szkolnej rzeczywistości.

opr.s/

źródło: materiały prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl