Golemo
Aktualności
Piątek, 3 maja 2019 11:23

Dzieci z flagami Polski i orłem posprzątały Dolinę Bobru

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dzieci ze świetlicy wiejskiej z Janowic Wielkich dały przykład, jak można okazywać patriotyzm. W drodze do schroniska „Perła Zachodu” na Pogórzu Izerskim zbierały śmieci. Dolina Bobru lśni zielenią pozbawioną puszek, butelek i papierków!
Dzieci pod opieką pani Krystyny Pisarskiej już kilkakrotnie brały udział w organizowanej przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”. 2 maja znów poszły na szlak. Tym razem nie tylko z orłem przednim – symbolem akcji, ale także z flagami naszego kraju. Jak zwykle z wielkim zaangażowaniem i z wielką radością zadbały o to, żeby śmieci znalazły się tam, gdzie powinny, a nie na trawie czy ścieżce. Po ich wycieczce króluje czystość! – Nie zaśmiecajcie Polski! Niech będzie piękna! – apelują młodzi patrioci.

Na schronisku „Perła Zachodu” została zamontowana specjalna tabliczka edukacyjna z orłem przednim, który namawia turystów: „Śmieci skrzydeł nie mają" – znieś swoje śmieci na dół, tam posegreguj i wrzuć do odpowiednich pojemników.

Akcje realizowane są od wiosny 2018 roku. Orły przednie można już spotkać w Karkonoszach (Samotnia i Strzecha Akademicka), Górach Suchych (Andrzejówka), Beskidzie Śląskim (Klimczok i Szyndzielnia), Górach Stołowych (Szczeliniec), Rudawach Janowickich ( Szwajcarka), Górach Izerskich (Chatka Górzystów, Stacja Orle, Wysoki Kamień).

Akcje „Śmieci skrzydeł nie mają" wspiera Koalicja Recykling Górom. W jej skład wchodzą organizacje pozarządowe, szkoły, samorządy, media, górscy przewodnicy i miłośnicy gór. W tym roku do Koalicji przyłączyły się już Fundacja PlasticsEurope Polska, Fundacja ProKarton, Enviropol i Asekol Organizacja Odzysku.

Każdy może dołączyć, by wspólnie zadbać o czystość w górach! Zachęcamy do kontaktu z nami wszystkich zainteresowanych zaproszeniem orła przedniego na swój górski teren. Czekamy na mejle wysłane na adres: dominik@cycling-recycling.eu albo na tel. pod nr 697 092 978.

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl