Aktualności
Środa, 3 stycznia 2018 10:29

Dzieci bawiły się na torach, apel policji

Oświęcimscy stróże prawa apelują do mieszkańców miasta i okolic, by sprawdzały, gdzie bawią się ich pociechy. Jeden z maszynistów zauważył dzieci, które przebywały w niebezpiecznej odległości od torów kolejowych.

Maszynista jednego z pociągów powiadomił policję, iż zauważył kilkoro dzieci znajdujących się w rejonie filarów mostu kolejowego na rzece Sole w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

- Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia terenu. Nie odnaleźli małoletnich, którzy najprawdopodobniej widząc zbliżający się radiowóz i uciekli w stronę Osiedla Błonie w Oświęcimiu – poinformowała asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. - Biorąc pod uwagę zagrożenie oraz fakt, że w takich rejonach istnieje zakaz przebywania osób, policjanci apelują, aby rodzice zwrócili uwagę na to, gdzie ich pociechy spędzają czas poza domem. Czy bawią się w miejscu do tego przeznaczonym, czy też przebywają w miejscach, w których może dojść do tragedii.

Funkcjonariusze apelują również do wszystkich osób postronnych o reagowanie na podobne przypadki, zanim dojdzie do tragicznego w skutkach zdarzenia.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl