Aktualności
Piątek, 19 sierpnia 2016 17:22

Dzieci Utracone godne znajdą miejsce spoczynku

W Tarnowie powstanie mogiła, gdzie pochowane zostaną dzieci zmarłe w łonie matki. Pierwsze pogrzeby odbędą się w październiku.
Tarnowscy radni decyzję o powstaniu w mieście Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych, będącą mogiłą przedwcześnie zmarłych dzieci, podjęli w lipcu. Teraz Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa poinformował, że wydał zgodę na przekazanie odpowiedniego terenu na cmentarzu komunalnym w Tarnowie – Mościcach, przy ulicy Czarna Droga.

Jak poinformowała Daniela Motak z tarnowskiego ratusza, na wydzielonym terenie mościckiego cmentarza stanie grobowiec, gdzie godnie będzie można złożyć urny. Prace budowlane rozpoczną się niezwłocznie, tak aby dnia 15 października, w Dzień Dziecka Utraconego, mógł odbyć się pierwszy pogrzeb. Natomiast organizatorem i koordynatorem pochówków dzieci martwo urodzonych jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, tak jak w przypadku innych pogrzebów, dokonywanych na koszt miasta.

Według informacji władz miasta, pogrzeby dzieci utraconych będą odbywać się co najmniej raz w roku, w terminie bliskim 15 października, czyli dorocznego Dnia Dzieci Utraconych.

Mogiła powstanie z inicjatywy Tarnowskiego Komitetu Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych SPES (łac. Nadzieja) powstałego w maju 2016 roku.

eł/fot. Zarząd Cmentarzy w Tarnowie
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl