Golemo
Aktualności
Środa, 20 grudnia 2017 14:03

Dyrektor nowotarskiego PZD usłyszał zarzuty

Robert W., dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, usłyszał w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zarzuty korupcyjne.
Wczoraj rano dyrektora zatrzymali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Został przewieziony do Krakowa, gdzie prokuratorzy rozpoczęli jego przesłuchanie. - Od tego momentu jest on pozbawiony wolności. Na razie mogę tylko powiedzieć, że zostały mu postawione zarzuty natury korupcyjnej, czyli przyjmowania łapówek. Ale sprawa jest rozwojowa i po południu mogą dojść kolejne zarzuty. Czynności z jego udziałem trwają - informuje prokurator Włodzimierz Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Podhale24 przypomina, iż sprawa ma związek ze śledztwem dotyczącym przyjmowania łapówek przez jego zastępcę Krzysztofa S. W listopadzie na wniosek Prokuratury Regionalnej w Krakowie sąd aresztował wicedyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu na trzy miesiące. Zarzuca się mu przyjęcie, w związku z pełnioną funkcją publiczną, korzyści majątkowych w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 280 tysięcy złotych.

red/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl