Aktualności
Piątek, 19 maja 2017 17:38

Dwa niesprawne autobusy pod rząd. W porę wyeliminowano zagrożenie

Rodzice, to nie żarty! Warto sprawdzić autobus przed wycieczką. Nastał czas szkolnych wycieczek. Zdrowie, a nawet życie dzieci często uzależnione jest od stanu autokarów, którymi wyruszają w podróż. Niestety, przejazd nimi czasem bywa niebezpieczny.

Właśnie dlatego policja i inspekcja ruchu drogowego organizuje kontrole autokarów, aby wyeliminować te niesprawne z drogi. Jak jednak pokazuje przykład z Krakowa, nie wystarczy badanie stanu tylko jednego pojazdu. Bywa, że przewoźnicy mają szereg niesprawnych maszyn….

W połowie maja inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie dokonali kontroli autobusu, mającego zabrać uczniów na wycieczkę do miejscowości Lasocin na Dolnym Śląsku.

- W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że autobus posiada usterki techniczne mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego (nadmierny luz w układzie kierowniczym), wobec czego nie został on dopuszczony do dalszej jazdy – podaje krakowskie ITD. - Na miejsce kontroli został wezwany drugi zastępczy autobus, ale po szczegółowej kontroli inspektorów okazało się, że również ten autobus, ze względu na ujawnione nieprawidłowości stanu technicznego (nieszczelny układ hamulcowy) nie może zostać dopuszczony do ruchu.

Jak się okazało, dopiero trzeci autobus okazał się w pełni sprawny technicznie i dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć w podróż. Dlatego warto przed wyjazdem podopiecznego poprosić policję lub ITD o kontrolę autobusu, który w podróż zawiezie dzieci.


eł/fot. WITD Kraków
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl