Aktualności
Czwartek, 2 lutego 2023 21:00

Duży ruch na krakowskim lotnisku

W styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 611 613 pasażerów, czyli o 20% więcej w stosunku do stycznia 2019 roku i o 89 % więcej w stosunku do stycznia 2022.
„Na krakowskim lotnisku styczeń to zawsze miesiąc związany z noworocznymi podróżami, zimowym odpoczynkiem, szkolnych ferii. Wraz z przewoźnikami przygotowaliśmy bogatą ofertę. Na narty będziemy mogli polecieć min. do Włoch, Austrii czy Francji. Tym pasażerom, którzy marzą o słonecznych miejscach proponujemy Amman, Eljat, Agadir czy pogodną Malagę” - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Jak spakować narty i snowboard do samolotu?
W każdej linii lotniczej obowiązują własne zasady pakowania sprzętu sportowego w tym nart, butów narciarskich czy desek snowboardowych. Przed planowaniem podróży samolotem warto skontaktować się z przewoźnikiem, który podpowie jak dobrze spakować i przewieść także zimowy sprzęt.

Przydatne linki:

www.lot.com/pl/pl/centrum-pomocy/centrum-pomocy-bagaz/jak-przewiezc-sprzet-narciarski-samolotem

help.ryanair.com/hc/pl/articles/360017683857-Sprz%C4%99t-sportowy

wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/bagaz


Ferie #PROSTOzKRAKOWA
Na blogu Airgate Kraków Airport można znaleźć pomysły oraz praktyczne porady gdzie wybrać się na ferie drogą lotniczą.
Oczywiście jak zawsze królują narty, oprócz najpopularniejszych kierunków, odwiedzić można również Kaukaz. Gudauri to położony na wysokości 2000 m największy gruziński ośrodek narciarski, oferujący 70 km tras, cztery kolejki gondolowe, siedem wyciągów krzesełkowych i tyleż orczyków. Sezon narciarski trwa tu od 10 grudnia do końca kwietnia. Najwyżej położona trasa sięga 3276 m. Gudauri dzieli 5 godz. od Kutaisi, do którego połączenie oferuje Wizz Air.

Więcej:

Narty #PROSTOzKRAKOWA – Kraków Airport Blog (krakowairport.pl)


Ciepłe kierunki również cieszą się popularnością. Zjednoczone Emiraty Arabskie w powszechnej opinii funkcjonują jako lśniąca, futurystyczna enklawa, oszałamiająca blichtrem pośrodku pustyni. Tymczasem to położone nad Zatoką Perską państwo kusi nie tylko ultranowoczesną zabudową, ale i… bujną przyrodą.
Na uwagę zasługuję także Maroko. Szerokie plaże, przyjemnie ciepły klimat i wiatr znad oceanu sprawiają, że Agadir to wyśmienite miejsce na wypoczynek przez cały rok.

Więcej:

Szlakiem arabskiej przyrody – Kraków Airport Blog (krakowairport.pl)

Agadir. W promieniach marokańskiego słońca. – Kraków Airport Blog (krakowairport.pl)źródło: Kraków Airport

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl