Aktualności
Środa, 24 kwietnia 2013 19:24

Drzewa dla Ziemi (zdjęcia)

Sadzenie długowiecznych i miododajnych lip, od setek lat tak cenionych przez Polaków, zakończyło krakowskie obchody Dni Ziemi. 15 tych drzew, wraz z młodzieżą szkolną, zasadzili w Kantorowicach wiceprezydent Krakowa i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Tradycyjnym sadzeniem drzew zakończyły się trwające od tygodnia 15. Dni Ziemi w Krakowie. Podczas tego wielkiego ekologicznego święta największym zainteresowaniem cieszyła się Krakowska Wystawa Ekologiczna, która odbyła się w dniach 19 ? 20 kwietnia w alei Róż. Tego dnia krakowianie pobili rekord w zbiórce odpadów segregowanych. Aż 7 ton odpadów wymienili na sadzonki krzewów i kwiatów. 

Obchody Dni Ziemi cieszyły się popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych. W różnego rodzaju konkursach, warsztatach i zabawach uczestniczyło około 600 dzieci. Dzieci z krakowskich przedszkoli i szkół przygotowały też ekologiczny program artystyczny. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który współfinansował Dni Ziemi, pierwszy raz pojawił się na nich z własnym stoiskiem. Najmłodsi, wraz z rodzicami, składali ulotki origami, przy okazji zapoznając się z działalnością WFOŚiGW. A Fundusz ma się czym pochwalić. Tylko w 2012 roku WFOŚiGW w Krakowie udzielił dofinansowania dla inwestycji prośrodowiskowych w Małopolsce na kwotę 233 718 348,74 zł.  Najwięcej funduszy trafiło do podmiotów ze stolicy regionu, Myślenic, Liszek, Kęt czy Żabna.

- Ta akcja to przypomnienie, że wszyscy korzystamy ze środowiska i w ramach rekompensaty za to korzystanie, sadzimy drzewa. Zwyczaj ten został zapoczątkowany przez konsulat Stanów Zjednoczonych. Cieszę się, że jest nadal kontynuowany, nie tylko w Krakowie, ale także na terenie całej Małopolski ? podsumowała akcję prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Małgorzata Mrugała.
Sadzenie drzew ma przyczynić się do wzmocnienia zachowań proekologicznych młodzieży i uczyć ich dbania o przyrodę.

Więcej informacji na www.wfos.krakow.pl

opr. s/ zdj. Wiktor Kammer

źródło: materiały prasowe

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl