Aktualności
Środa, 18 lipca 2018 11:57

Drugi stopień zagrożenia! Możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzega przed spodziewanym wzrostem poziomu wody w rzekach. Z powodu intensywnych opadów deszczu, także o charakterze burzowym, może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych. Punktowo, szczególnie w zlewni Dunajca, może zostać przekroczony stan alarmowy.
Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska wynosi 80 procent, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje do godz. 8 w czwartek wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Miejscami może spaść od 30 do 50 milimetrów deszczu na metr kwadratowy.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 procent, a stopień zagrożenia określono na pierwszy w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 18 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (18 448-69-10, 18 448-69-11).

szel/ zdj. ilustracyjne


źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl