Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 27 kwietnia 2015 15:34

Dożywotnie więzienie za zabójstwo w andrzejki na Rynku w Nowym Targu

Całe życie może spędzić w więzieniu 21-letni Dawid M. z Rabki-Zdroju, który w andrzejki 2013 roku zabił pod dyskoteką w Rynku 20-letniego Andrzeja. Dziś Sąd Okręgowy w Nowym Sączu wydał wyrok w tej sprawie, uznając go winnym i skazując na karę dożywocia.
Takiej kary żądała dla głównego oskarżonego prokuratura, zwracając uwagę, że tak groźny morderca, jak Dawid M., musi zostać skutecznie odizolowany od reszty społeczeństwa. Sąd podkreślił, że oskarżony jest kryminalistą, ma już na swoim koncie inne wyroku i nie ma dla niego okoliczności łagodzących.

Sąd pozwolił, aby Dawid M. mógł ubiegać się o przedwczesne zwolnienie dopiero po 25 latach więzienia. Sąd zarządził też zadośćuczynienie finansowe od zabójcy na rzecz najbliższych zamordowanego Andrzeja - rodziców i rodzeństwa - w wysokości od 50 do 20 tys. zł.

Obrońca młodego rabczanina mec. Jan Widacki przekonywał, że Dawidowi M. trzeba dać drugą szansę na poprawę i prosił sąd o sprawiedliwy wyrok. Oskarżony nie przyznawał się do umyślnego zabójstwa. Na ostatniej rozprawie kolejny raz powtórzył, że nie chciał zabić i przeprosił krewnych zamordowanego.

Na kary więzienia w zawieszeniu za udział w bójce skazał sąd czterech innych mieszkańców Rabki-Zdroju i okolic. Jednego z oskarżonych o udział w bójce uniewinnił.

Wyrok nie jest prawomocny. Skazany przysługuje prawo odwołania do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Do zabójstwa doszło w andrzejkową noc. Między grupami młodych mężczyzn z Rabki-Zdroju i Nowego Targu wywiązała się bójka, podczas której jeden z nowotarżan został zaatakowany nożem. Zabójca wbił 20-letniemu Andrzejowi nóż w głowę.

r/ zdj. Robert Miśkowiec

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl