Aktualności
Czwartek, 26 grudnia 2013 14:46

Dolina Chochołowska już uporządkowana. Na pozostałych szlakach trwa usuwanie skutków wichury

Silny wiatr spowodował między innymi spustoszenie w drzewostanie TPN. Jak informuje Straż Parku, wichura powaliła ok. 600 drzew. W środę Dolina Chochołowska została zamknięta dla turystów. Dziś strażnicy z pomocą ochotników uporządkowali drogę i Dolina Chochołowska znów jest bezpieczna.
W rejonie Morskiego Oka powalonych zostało ok. 200 drzew, droga do Morskiego Oka jest udrożniona, pozostałe szlaki nie. Na Zazadniej - pojedyncze drzewa zostały już uprzątnięte.

Na drodze do Murowańca trwa usuwanie kilkudziesięciu drzew, na szlakach w obwodzie Brzeziny wichura uszkodziła ok. 350 drzew, w tym najwięcej w rejonie Brylówka - Polana Olczyska, Polana Olczyska - Kopieniec.

W Kuźnicach halny powalił ok. 200 drzew, w tym ok 70 na szlaku do Braci Albertynów. Droga na Kalatówki jest już udrożniona.

W Dolinie Kościeliskiej trwa przecinanie szlaku do schroniska na Ornaku, szlak czasowo zamknięty. W Strążyskiej - ok. 45 drzew do Polany Strążyskiej i ok 100 na Drodze pod Reglami.

Jak informuje Szymon Ziobrowski z TPN - we wszystkich obwodach działają lub będą działać zewnętrzne firmy w celu jak najszybszego udrożnienia szlaków. Wiele miejsc wymaga użycie specjalistycznego sprzętu. W trakcie wykonywania prac poszczególne szlaki mogą być przez nich czasowo zamykane.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl