Aktualności
Czwartek, 23 kwietnia 2015 10:58

Do Nowego Targu przyjedzie kolejny kandydat w wyborach prezydenckich: Jacek Wilk

NOWY TARG. W Przyszłym tygodniu w Nowym Targu gościć będzie kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta RP Jacek Wilk. Otwarte spotkanie odbędzie się 6 maja w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 16.00.
Jacek Wilk jest adwokatem i ekonomistą. Mówi o sobie: "Od zawsze byłem wiernym sympatykiem i wyborcą polskich formacji konserwatywno-liberalnych. W maju 2011 roku postanowiłem czynnie zaangażować się w życie polityczne i wstąpiłem do partii politycznej Kongres Nowej Prawicy. W latach 2012-2013 pełniłem kolejno funkcje członka Rady Głównej, Sekretarza Generalnego i członka Zarządu oraz Naczelnego Jurysty KNP. 26 października 2013 roku zostałem wybrany na wiceprezesa tejże partii. W wyborach do Parlamentu Europejskiego, które miały miejsce 25 maja 2014 roku byłem kandydatem KNP na posła do Parlamentu Europejskiego z Warszawy. Zaufało mi wówczas 17 443 wyborców."

4 lutego br. został ogłoszony kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta RP (po cofnięciu rekomendacji dla Janusza Korwin-Mikkego, który zdecydował o założeniu własnej partii.

W Nowym Targu gościł wcześniej Janusz Palikot i Bronisław Komorowski.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z jedenastu kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl