Aktualności
Środa, 15 maja 2013 13:35

Debata o rozwoju Polski południowej z udziałem prezydenta Komorowskiego

O wizji rozwoju makroregionu Polska Południowa, tworzonego przez województwa: małopolskie i śląskie, będą rozmawiać w piątek 17 maja w Oświęcimiu parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorcy oraz naukowcy z obu regionów. Gościem specjalnym spotkania będzie prezydent Bronisław Komorowski.
Konferencja odbędzie się pod hasłem: „MAŁOPOLSKA-ŚLĄSKIE. SILNI PARTNERZY W EUROPIE. Wyzwania gospodarcze dla Polski Południowej”. Jednym z głównych celów spotkania jest zacieśnienie współpracy pomiędzy środowiskami gospodarczymi i naukowymi obu regionów. Uczestnicy konferencji będą starali się m.in. odpowiedzieć na pytania, jaka jest wizja rozwoju Polski Południowej w perspektywie 2020 roku, rozwój jakich specjalizacji zapewni makroregionowi status lidera innowacyjności nie tylko Polsce, ale przed wszystkim w Europie, co Polska Południowa ma do zaoferowania swoim mieszkańcom, inwestorom i turystom.

Do udziału w konferencji zapraszają Marek Sowa, marszałek Województwa Małopolskiego oraz Mirosław Sekuła, marszałek Województwa Śląskiego.

Punktem odniesienia do dyskusji będą zapisy Strategii dla Rozwoju Polski Południowej do roku 2020. Dokument ten określa możliwości współpracy pomiędzy województwami śląskim i małopolskim oraz wskazuje kierunki, typy projektów i projekty umożliwiające rozwijanie i zacieśnianie tej współpracy. Konsekwencją wspólnych działań podejmowanych przez oba województwa będzie kreowanie Polski Południowej jako silnego i konkurencyjnego obszaru w Europie. 5 kwietnia 2013 r. w Zamku Królewskim na Wawelu odbyła się wspólna sesja sejmików województw małopolskiego i śląskiego, z udziałem minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej, podczas której radni przyjęli strategię.

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu (ul. Nojego 2B)

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl