Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 6 czerwca 2017 08:00

Dawid Kubacki i Kamil Stoch kręcili akrobacje z Breitling Jet Team w Pardubicach (zdjęcia)

W miniony weekend w Pardubicach odbywały się coroczne pokazy lotnicze – Aviaticka Pout. Impreza jak zawsze przygotowana była z rozmachem, a dobór samolotów zaspokoił niejednego fana awiacji.
Pogoda na “piknik” w sobotę była wyśmienita – żar lał się z nieba, a piloci wyczyniali cuda. Gośćmi sobotniego dnia byli polscy skoczkowie narciarscy, pochodzący z Podhala - Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy zostali zaproszeni przez grupę Breitling Jet Team (Kamil od 2015 roku jest polskim ambasadorem zegarków Breitling) i mogli razem z nimi wziąć udział w powietrznym balecie zasiadając w kabinie odrzutowego samolotu L-39 Albatros.

Dla Dawida Kubackiego było to zupełnie nowe przeżycie, choć samolotami już latał, to nigdy nie miał okazji wziąć udziału w pokazie akrobacji lotniczej samolotem o napędzie odrzutowym, gdzie przeciążenia dochodziły do +5G. Kamil Stoch już wcześniej miał okazję lecieć polskim jastrzębiem – F-16.

Większą relację z Pardubic zaprezentujemy już niebawem.

ma/ Fot. Michał Adamowski i oficjalny probil Dawida Kubackiego na Facebooku (https://www.facebook.com/dawid.kubacki.official/?fref=ts)
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl