Aktualności
Czwartek, 20 czerwca 2013 22:07

Czyste Tatry - druga edycja akcji już 6 lipca (film)

Zbliża się druga edycja akcji „Czyste Tatry", czyli największej akcji sprzątania Tatr. W sobotę 6 lipca na szlaki ruszą wolontariuszem by pokazać, jak nie śmiecić i zostawić czyste góry.
- Efekty ubiegłorocznej akcji zmobilizowały nas do dalszych działań. Powstało Stowarzyszenie Czysta Polska, które jest organizatorem akcji. 6 lipca odbędzie się finał akcji „Czyste Tatry 2013”. Tego dnia wolontariusze (szacowana liczba: do 3 000) podzieleni na szlaki wyruszą sprzątać Tatry. Na szlaki wyruszymy wcześnie rano. O godzinie 14 przekażemy sobie pozdrowienia z tatrzańskich szczytów. Śmieci zniesiemy z gór i pozostawimy w wyznaczonych miejscach - zapowiadają organizatorzy.

Akcja będzie miała też akcent międzynarodowy, gdyż włączą się do niej wolontariusze słowaccy. "Celem wydarzenia nie jest jednorazowa akcja sprzątania. Chcemy pokazać, jak nie śmiecić, zwrócić uwagę, że śmiecenie to „obciach”.
Czy wiecie, że ambasadorami akcji zostały takie znane postacie, jak m.in. Robert Makłowicz, Sebastian Karpiel Bułecka, Marcin Daniec, Włodzimierz Szaranowicz, Piotr Cyrwus, Grażyna Torbicka? Wszyscy popierają ideę „Czystych Tatr”!" - czytamy w zapowiedzi.

W dniach 5-6 lipca na Dolnej Równi Krupowej powstanie Base Camp, na którym będą mogli mieszkać wolontariusze, oraz odbędą się imprezy towarzyszące, w tym pokazy ratownicze, warsztaty pierwszej pomocy, blok górski (spotkania z ludźmi gór i filmy o tematyce górskiej i ekologicznej), akcja honorowego oddawania krwi, kiermasz outdoorowy, i wiele innych atrakcji.

Akcja ma charakter cykliczny. Będzie to jej druga edycja. W kolejnych latach Stowarzyszenie Czysta Polska zamierza swoimi działaniami objąć cenne przyrodniczo obszary Małopolski, a następnie całego kraju.

Więcej informacji na www.czystetatry.pl


opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl