Kopalnia
Aktualności
Czwartek, 22 listopada 2018 10:40

Czy dzisiaj zostanie wybrany Przewodniczący Rady Miasta Krakowa?

Dzisiaj 22 listopada rozpoczęła się kolejna sesja Rady Miasta Krakowa podczas której ma dojść do wyboru Przewodniczego Rady Miasta Krakowa oraz wiceprzewodniczących.
Radni Miasta Krakowa spróbują ponownie wybrać przewodniczącego rady. W środę, po 5 godzinach obrad, w tym ponad trzech przerwy, do porozumienia nie doszły koalicyjne kluby Platformy Obywatelskiej oraz Przyjaznego Krakowa. Radni z prezydenckiego klubu nie chcieli poprzeć kandydatury Dominika Jaśkowca z PO.

Po 10.00 rozpoczęła się ta sesja Rady Miasta, jednak na skutek dziwnego błędu technicznego obrady przerwano do godziny 11.00.

W kuluarach mówi się że wybory będą przeprowadzone za tydzień.Jak powiedział Rafał Komarewicz z klubu "Przyjazny Kraków".
" W tym momencie przez 8 lat przewodniczącym był Bogusław Kośmider. Mieszkańcy czekają na coś nowego "

Radni Platformy Obywatelskiej też nie kryją zdziwienia i zdenerwowania . Dominik Jaśkowiec, kandydat partii na przewodniczącego, powiedział "trzeba się zastanowić, czy "Przyjazny Kraków" to nadal klub prezydencki".

Natomiast radni Prawa i Sprawiedliwości, czekają na przebieg wydarzeń.

A tymczasem rozkład sił politycznych w nowej Radzie Miasta jest następujący: Klub Koalicji Obywatelskiej – 15 radnych (11 PO , czterech Nowoczesnej),
klub PiS – 16 radnych,
prezydencki Przyjazny Kraków 8
i klub Kraków dla Mieszkańców - 4

Ten układ sił nieco się zmieni, jeśli zgodnie z nieoficjalnymi informacjami radny Bogusław Kośmider z PO zostanie w czwartek wiceprezydentem.
Jego miejsce w radzie zajmie wtedy Dominik Homa, co oznacza, że Przyjazny Kraków będzie mieć o jednego radnego więcej, a PO o jednego mniej.

Co będzie dalej zobaczymy, ale na razie jest dość nerwowa atmosfera.

źródło: fot. Tomasz Cichocki

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl