WSB
Aktualności
Niedziela, 2 października 2022 06:00

Czy zrobimy dziś zakupy? Czy dziś jest niedziele handlowa?

Czy w niedzielę 2 października będziemy mogli zrobić zakupy? W roku 2022 niedziel podczas których będziemy mogli zrobić zakupy zaplanowano jedynie siedem.
W dodatku, od lutego 2022 weszły w życie nowe, zaostrzone przepisy w zakresie handlu w niedziele, które między innymi ograniczyć mają obchodzenie zakazu, choćby poprzez świadczenie usług pocztowych.

Dotychczas sklepy, nawet te bardzo duże wprowadzały do oferty świadczenie usług pocztowych, i jako placówki pocztowe nie podlegały zakazom dzięki czemu bez przeszkód otwierały swoje podwoje w wolne niedzielę. Teraz, w myśl nowego prawa, aby placówka pocztowa mogła być otwarta w niedzielę, co najmniej 40% przychodu sklepu musi pochodzić z usług pocztowych. To znacząco ograniczy ilość "niedzielnych" placówek.

Z dniem 1 lutego w życie weszły też inne zmiany. Zakaz handlu nie będzie obejmował sprzedawców ryb, ale tylko w przypadku sprzedaży w gospodarstwach rybackich, ze statku rybackiego i w placówkach handlowych zajmujących się wyłącznie odbiorem produktów rybnych. W okresie od 1 czerwca do 30 września zakaz handlu nie będzie obowiązywał w sklepach z materiałami i narzędziami rolniczymi. W każdą niedzielę będą otwarte skupy produktów rolnych, a także mleka i runa leśnego.

W konsekwencji ograniczenia działania placówek pocztowych względem struktury ich przychodów, niektóre sklepy korzystające z możliwości pracy w niedzielę będą zobowiązane do prowadzenia ewidencji miesięcznego przychodu.

W niedzielę 2 października sklepy i galerie będą zamknięte!

W 2022 roku niedzielne zakupy zrobić będziemy mogli tylko siedem razy. Po dwie takie niedziele przypadną w kwietniu i grudniu, po jednej w styczniu, czerwcu i sierpniu. Poniżej dokładne daty:
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl