Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 17 października 2016 08:46

Czy będą kolejne rozszerzenia strefy płatnego parkowania w Krakowie?

Według krakowian na Prądniku Białym nie da się już zaparkować. Radni z Dzielnicy IV Prądnik Biały na swoją poniedziałkową sesję przygotowali projekt uchwały, w której zamierzają zwrócić się do władz miasta o rozszerzenie płatnej strefy parkowania o Azory i Krowodrzę Górkę.
Jeśli do tego dojdzie, będzie to kolejny krok w kierunku rozrastania się strefy niemal do granic miasta. Przypomnijmy o pomyśle wprowadzenia opłat za postój na Zabłociu i w części Bronowic.

We wszystkich przypadkach argumentacja jest taka sama: drogi i chodniki zastawione są samochodami przyjezdnych, którzy traktują osiedlowe ulice jak parkingi. To powoduje, że mieszkańcy tych rejonów nie mają gdzie zaparkować.

Odpowiadający za organizację ruchu i parkowania Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu na razie nie odnosi się do pomysłu radnych z Prądnika Białego.

Przeciwnikiem rozszerzania strefy o Azory i Krowodrzę Górkę jest Stanisław Albricht, ekspert ds. komunikacji. Jego zdaniem trzeba poczekać na budowę linii tramwajowych do Górki Narodowej i Azorów wraz z parkingami park & ride.

Obecnie strefa obejmuje Stare Miasto, Kazimierz, Stare Podgórze, Dębniki, znaczną część Grzegórzek, Krowodrzy, Zwierzyńca. W Bronowicach (Dzielnica VI) mieszkańcy wnioskują o jej rozszerzenie na obszarze leżącym w granicach: od wschodu - ul. Głowackiego i Piastowska, od południa i zachodu - ul. Armii Krajowej aż do torów kolejowych, które domykałyby strefę od północy.

Wprowadzenia opłat za parkowanie domagają się również mieszkańcy Zabłocia (Dzielnica XIII). O dalszym rozszerzaniu obszaru płatnego postoju myślą również na Zwierzyńcu (Dzielnica VII). Tam mieszkańcy zgłaszali, że chcą, aby strefa postojowa objęła ul. Piastowską, Królowej Jadwigi aż do Salwatora, ul. Przegon i część al. Focha.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl