Golemo
Aktualności
Piątek, 1 sierpnia 2014 21:20

Czy Straż Miejska zostanie zlikwidowana? Nowotarżanie mają wypowiedzieć się w referendum

NOWY TARG. - Dzisiaj zostały złożone dokumenty, w których powiadamiamy burmistrza o zbiórce podpisów w sprawie organizacji referendum - informują członkowie grupy "Wolnościowe Podhale". Chcą w ten sposób doprowadzić do likwidacji Straży Miejskiej
- To istotna kwestia i nasza inicjatywa jest wyrazem troski o pieniądze nowotarskich podatników. Mamy 60 dni na zebranie około 3000 podpisów! Do dzieła - namawiają inicjatorzy projektu.

W opublikowanym na FB apelu czytamy: "Uważamy, że działalność Straży Miejskiej na terenie Miasta jest niesatysfakcjonująca, nie przynosi zamierzonych efektów, a jej działanie jest nieefektywne i kosztowne. Kompetencje Straży Miejskiej są znacznie bardziej ograniczone, niż kompetencje Policji, dodatkowo z relacji mieszkańców Miasta wynika, że Straż Miejska unika interwencji nawet w sytuacjach, w których posiada podstawę prawną do jej podjęcia. W związku z powyższym nieopłacalne jest utrzymywanie Straży Miejskiej w Naszym Mieście. Jak wynika z budżetu Miasta Nowy Targ na rok 2014 Straż Miejska kosztowała podatników 870 tys. złotych. Środki te, wydawane na jej bieżącą działalność oraz te zamrożone w aktywach, byłyby znacznie lepiej wykorzystywane przez Policję. Biorąc pod uwagę wyżej przedstawione argumenty, uważamy, że o dalszej działalności Straży Miejskiej na terenie Naszego Miasta powinni wypowiedzieć się mieszkańcy".

Na kartach do głosowania pojawić się ma pytanie: "Czy jest Pan/Pani za likwidacją Straży Miejskiej na terenie Miasta Nowy Targ?"

"Wolnościowe Podhale" skupia około stu osób. To przede wszystkim młodzi ludzie, którzy od kilku miesięcy inicjują na portalu społecznościowym różne akcje. Według zapowiedzi - w przyszłym tygodniu rozpocząć się ma zbiórka podpisów.

Jak przekonują: "Będzie się liczył każdy podpis, każda zaangażowana osoba, by zrobić malutki krok w stronę wolności, malutki krok w stronę większej racjonalności wykorzystywania publicznych, zabranych nam przecież w podatkach pieniędzy".

Szczegóły tutaj.
s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej NT JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl