Kuter
Aktualności
Poniedziałek, 3 października 2016 12:02

Czarny protest w Krakowie: "Pokażmy naszą siłę, nasz sprzeciw, naszą solidarność"

W poniedziałek, 3 pażdziernika odbędzie się Czarny Protest. Tego dnia, wzorem kobiet z Islandii uczestniczące w proteście kobiety mają nie pojawić się w pracy, czy na uczelni. Będą za to protestować na ulicach polskich miast. O godz. 16.30 rozpocznie się marsz milczenia.
Już o godzinie 11 na Bulwarze Poselskim rozpoczęło się spotkanie informacyjne dotyczące protestu. O 12 rozpocznie się wspólne wykonywanie transparentu z Moniką Drożyńską w Szkole Haftu Złote rączki. Równocześnie na Dolnych Młynów rozpocznie się piknik, gdzie wspólne będzie można wykonywać transparenty i plakaty na późniejszy przemarsz.

O godz. 13 na Bulwarze Poselskim odbędzie się lekcja samoobrony prowadzona przez instruktorkę sztuk walki.

O godz. 16.30 rozpocznie się marsz milczenia. Protestujący wyruszą z Rynku Dębnickiego na Rynek Główny. Na jego zakończenie protestujący będą skandować hasła „Chcę mieć wybór” i „Chcę mieć prawa”.

- Będziemy blokować centrum miasta i prosimy się do tego przygotować. Spotykamy się o 16.30 na rynku Dębnickim i Alejami przejdziemy na Rynek Główny, gdzie będzie finał akcji. Będziemy wykrzykiwać hasła idei o jakie walczymy" - powiedziała Radiu Kraków Justyna Buńkowska, jedna ze współorganizatorek protestu w Krakowie.

opr. ab

źródło: tvn24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl