Aktualności
Wtorek, 18 kwietnia 2017 20:08

Coraz więcej przypadków „niebezpiecznej gry”

W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce zarejestrowano sprawę na podstawie informacji Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego z Kuratorium Oświaty w Krakowie. Dotyczy gry „Niebieski wieloryb”.

To kolejna sprawa z Małopolski trafiająca do Wieliczki. Tamtejsza prokuratura przejęła sprawy związane z grą, która może doprowadzić do śmierci młodzieży, a nawet dzieci. Rodzice jednego z uczniów zawiadomili o niebezpieczeństwie kuratorium. Według nich, jeden z uczniów szkoły podstawowej grał w grę „Niebieski Wieloryb” i zamierza skończyć tą grę popełniając samobójstwo. Nieletni miał się chwalić tym kolegom z klasy.

- W związku z tą informacją dyrekcja szkoły przeprowadziła rozmowę z uczniami szkoły, do której uczęszcza nieletni, na okoliczność wspomnianej gry i jej skutków, w czasie tej rozmowy nieletni miał oświadczyć, że jego słowa o uczestnictwie w grze „Niebieski Wieloryb” to był żart – podała krakowska prokuratura okręgowa.

W sprawie przesłuchano matkę nieletniego, która podała, że syn opowiadając o grze próbuje zaimponować swoim rówieśnikom i zyskać ich akceptację.

Wieliccy śledczy planują przesłuchać także nieletniego, psychologa, która wydała opinię na temat nieletniego oraz zasięgniecie opinii biegłego z zakresu komputerów co do sprzętu komputerowego zabezpieczonego od matki nieletniego. W zależności od ustaleń będą prowadzone dalsze czynności w sprawie.


źródło: PO Kraków

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl