Aktualności
Piątek, 19 grudnia 2014 11:48

Coraz mniej turystów z Rosji przyjeżdża do Małopolski

Do Krakowa przyjeżdża w celach turystycznych coraz mniej Rosjan. Według przedstawicieli branży turystycznej zaważyła na tym sytuacja polityczna, ale przede wszystkim niski kurs rubla.
Według szacunkowych danych Małopolskiej Organizacji Turystycznej w 2014 r. Kraków odwiedzi 9,9 mln turystów: 7 mln 250 tys. gości krajowych i 2 mln 650 gości z zagranicy - najwięcej z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji. Rosjanie, którzy przed rokiem stanowili 6,7 proc. cudzoziemców przyjeżdżających pod Wawel, w 2014 r. będą stanowić zaledwie 2,9 proc. turystów z zagranicy zwiedzających Kraków.

Od kwietnia 2012 r. Kraków miał bezpośrednie, całoroczne połączenie lotnicze z Moskwą. We wrześniu Aerofłot je zawiesił i nie wiadomo, czy wróci ono w rozkładzie letnim.

Spadek liczy turystów ze Wschodu jest odczuwalny także na Podhalu.

Do 15 grudnia biura podróży z Rosji i Ukrainy trzymały rezerwacje w hotelach i pensjonatach w Zakopanem. Jednak tych rezerwacji biura nie sprzedały swoim turystom. Odnotowano blisko 70 proc. anulacji.

Zdaniem Agaty Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, przyczyną drastycznego spadku rezerwacji gości ze wschodu jest wojna na Ukrainie i drastycznie niski kurs rubla w stosunku do euro i dolara.

źródło: TvPInfo, PAP

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl