Aktualności
Poniedziałek, 25 lipca 2016 15:12

Co mówią o nas pielgrzymi goszczący w Małopolsce?

Pracownicy tarnowskiego magistratu przeprowadzili szereg rozmów z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Wynika z nich, że Polska w świecie się podoba. Zwłaszcza to, co na stole...
Co prawda grafik pobytu w Tarnowie dla młodych pątników był bardzo napięty, jednak udało im się znaleźć czas by zwiedzić najważniejsze zabytki. Pielgrzymom z Niemiec podobały się budynki ozdobione kwiatami.

Jednak miasto to przede wszystkim ludzie. W rozmowie z Weronka Witos młodzi Niemcy zazanczyli, że było bardzo przyjaźnie. "Przez cały pobyt atmosfera była wesoła, a nasze rozmowy przepełnione śmiechem. Niesamowicie miło nas przywitano. Próbowaliśmy naprawdę sporo polskich potraw. Było dużo smakołyków, których nazw niestety nie potrafię wymówić" - uśmiechają się młodzi chrześcijanie zza Odry.

Na polskie potrawy zwróciły też uwagę młode Ekwadorki, również goszczące w Tarnowie. W rozmowie z Agnieszką Hulska przyznały, że jest niesamowite ! "W domu w którym mieszkamy jest mnóstwo pysznego jedzenia, owoców i warzyw, nawet cebula, której nie lubię tu bardzo mi smakuje. No i oczywiście pierogi, chyba nigdy nie jadłyśmy czegoś tak prostego i pysznego zarazem" - mówiła jedna młodych kobiet.

Pątniczki z dalekiej Ameryki zauważyły też inne, ważne w kontekście Światowych Dni Młodzieży cechy Polaków: "Macie fantastyczną kulturę, nieprawdopodobnie piękne kościoły. My także mamy bardzo ładne w Ekwadorze ale wasze nas zachwyciły. Widać jak ważna dla Polaków jest religia. Zaskoczyło nas też jak bardzo czysto jest w waszym kraju. No i coś najważniejszego, czujemy się tu bezpieczni, a to niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Poznaliśmy też fantastycznych ludzi, z którymi się zaprzyjaźniliśmy" - zaznaczyły.

fot. UM Tarnowa

źródło: UM Tarnowa

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl