Kopalnia
Aktualności
Piątek, 2 września 2016 21:24

Classic Moto Show (zdjęcia)

Do niedzieli w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie trwać będzie odbywa się Classic Moto Show.
Muzeum mieści się w centrum dzielnicy Kazimierz, w stuletnich, pięknie odremontowanych halach pierwszej w Krakowie zajezdni tramwaju elektrycznego. Klimat miejsca oraz piękno zabytkowych samochodów i motocykli stanowią o niezwykłej atmosferze imprezy.

Classic Moto Show to odbywające się już cyklicznie wydarzenie dla miłośników i kolekcjonerów motoryzacji. Ideą wystawy jest prezentacja historii motoryzacji, kolekcjonerstwa i restauracji zabytków techniki motoryzacyjnej.

Ideą wystawy jest prezentacja historii motoryzacji w oparciu o zbiory polskich kolekcjonerów, a także promowanie kolekcjonerstwa i restauracji zabytków techniki.

Jest to trzecia edycja Wystawy, ale pierwsze o takim charakterze przedsięwzięcie organizowane na terenie Krakowa i małopolski – publiczności zaprezentowane zostanie nawet około 200 pojazdów ukazujących historię motoryzacji.

Na wystawie odbędzie się prezentacja warsztatu renowacji samochodów zabytkowych podczas pracy nad renowacją samochodu, a także giełda części i samochodów zabytkowych.

W ten weekend w Krakowie odbędzie się jeszcze jedna impreza z udziałem samochodów zabytkowych, a mianowicie Rajd Polski Historyczny. Organizatorzy obydwu imprez wspierają się i współpracują ze sobą, w związku z czym pojazdy uczestniczące w Rajdzie zostały również wcielone do ekspozycji Wystawy.

Wystawa połączona jest z realizacją programu „Bezpieczna droga do szkoły” realizowanego przez Straż Miejską w Krakowie. Jeden z dni Wystawy zostanie przeznaczony dla dzieci, dla których zorganizowane zostaną konkursy i zabawy, jak choćby malowanie samochodu.

Tomasz Cichocki i mat.promocyjne Muzeum Inżynierii Miejskiej
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl