Aktualności
Poniedziałek, 7 maja 2018 10:50

Chemicy do dzieła!

W czwartek, 10 maja na Rynku Głównym w Krakowie podjęta zostanie próba pobicia rekordu Polski w wielkości narysowanego Układu Okresowego Pierwiastków. Udział w wyzwaniu weźmie około 200 osób, w tym studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownicy wydziału, władze uniwersytetu, przedstawiciele miasta, sponsorzy oraz szkoły. Wszyscy zainteresowani będą mogli aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu, przyczyniając się tym samym do pobicia rekordu.
Obecny rekord w wielkości stworzonego Układu Okresowego należy do studentów Wydziału Chemii z Uniwersytetu Gdańskiego. Ich tablica miała rozmiar 10x13 metrów i składała się z kartonów o wymiarach 100x70 cm. W USA natomiast największy Układ Okresowy zajmował powierzchnię nieco ponad 2 tys. m2.

Krakowscy studenci planują narysowanie kredą na płycie Rynku Głównego tablicy o wymiarach 50 na 90 metrów. Układ okresowy ujęty zostanie w ramę z logo Miasta Krakowa, tym samym tworząc największą jak do tej pory wizualizację tego elementu miejskiego Systemu Identyfikacji Wizualnej.

"Chcemy promować w ten sposób chemię; zwrócić uwagę na potrzeby, jakie niesie ze sobą nauka oraz włączyć się w oficjalne otwarcie Kampusu 600-lecia odnowienia UJ" - wyjaśnia Marek Skiba, współorganizator i student Wydziału Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Celem projektu jest również promocja Krakowa jako miasta ludzi skorych do wyzwań i otwartych na wspólne działanie.

Organizatorami wydarzenia są: Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Chemii UJ przy współpracy z Wydziałem Chemii UJ, Uniwersytetem Jagiellońskim, Miastem Kraków oraz Grupą Azoty S.A.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl