Aktualności
Czwartek, 19 kwietnia 2018 08:18

Chciał zabić współlokatorów

Wieliccy mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch osób. Został aresztowany na 3 miesiące.
Jak podają stróże prawa z Wieliczki, w nocy z 11 na 12 kwietnia 2018 roku do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, iż na terenie jednego z wynajmowanych mieszkań na terenie Biskupic doszło do bójki, w wyniku której jej uczestnicy odnieśli obrażenia w postaci ran od noża.

- Na miejsce została wezwana policja z Komisariatu Policji w Gdowie. Mundurowi przy wsparciu kolegów z Wieliczki błyskawicznie ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, iż w wynajmowanym przez pracowników budowy mieszkaniu doszło do sprzeczki pomiędzy nietrzeźwymi lokatorami – relacjonuje asp. Magdalena Chwastek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce. - Jeden z nich 39-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wyciągnął nóż i zadał kilkanaście ciosów swojemu 23-letniemu koledze również mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Inny z domowników 36-latek, chcąc stanąć w obronie kolegi również został zaatakowany przez mężczyznę odnosząc obrażenia ciała.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany, a poszkodowani przewiezieni na oddziały ratunkowe krakowskich szpitali, gdzie odbyły się operacje ratujące ich życie.

- Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty usiłowania dokonania dwóch zabójstw – dodaje policjantka. - Zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8 do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie.


eł/fot. KPP Wieliczka
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl