Aktualności
Środa, 25 kwietnia 2018 18:07

Chcą pobić biało-czerwony rekord

Tegoroczne święto flagi państwowej w Krakowie ma szansę przejść do historii.
Ma mieć biało-czerwone barwy i połączyć Bramę Floriańską i Wawel… Wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz ZHP Chorągiew Krakowska zapraszają wszystkich do pobicia rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową. Spotkanie zaplanowano na 2 maja 2018 roku – w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – na godzinę 12:00 przy Bramie Floriańskiej w Krakowie.

- Aby pobić rekord Polski, flaga powinna mierzyć ponad 2000 metrów. Będziemy ją rozwijać od Bramy Floriańskiej, przez Rynek Główny, ulicę Grodzką, aż do Zamku Królewskiego na Wawelu. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwać będzie Biuro Rekordów – podali przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

I dodali, że małopolscy harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego przygotowali ponadto liczne atrakcje towarzyszące biciu rekordu. Przy Bramie Floriańskiej oraz na Wawelu pojawi się na niebie biało-czerwona niespodzianka. Będzie można również namalować biało-czerwone symbole na swojej twarzy oraz wykonać własną flagę (punkty: przy Bramie Floriańskiej, na Rynku Głównym i na placu św. Marii Magdaleny).

- Do pochodu z flagą można dołączyć na ulicy Floriańskiej, Rynku Głównym lub na ulicy Grodzkiej. Finał planowany jest ok. godziny 13:00 na Wzgórzu Wawelskim – zachęcają urzędnicy z MUW.

Opr. eł/fot. krakow.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl