Aktualności
Środa, 1 kwietnia 2015 15:20

Centrum ICE Kraków powinno zostać zamknięte od 1 kwietnia

Centrum ICE Kraków powinno zostać zamknięte 1 kwietnia. Decyzja na dopuszczenie budynku była wydana warunkowo, ponieważ obiekt nie spełnia wszystkich warunków bezpieczeństwa i ma niedopracowany system oddymiania.
Strażacy zgodzili się w październiku na użytkowanie budynku, ale pod warunkiem, że do 1 kwietnia wykonane zostaną poprawki. Prace nad nimi jednak trwają i będą trwać aż do 30 czerwca. A do inwestycji, która już kosztowała 357 mln zł trzeba będzie dołożyć jeszcze 1,7 mln zł.

Urzędnicy zapewniają jednak, że Centrum nie zostanie zamknięte. Udało się to tylko dlatego, że magistracki Wydział Inwestycji wystąpił do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (podległego częściowo prezydentowi miasta) o wydłużenie terminu do końca lipca.

Gdyby PINB się nie zgodził, trzeba by odwołać kilka imprez w obiekcie i zapłacić odszkodowania organizatorom czy np. zakontraktowanym artystom. Od 1 kwietnia do 30 czerwca w ICE Kraków zaplanowano w sumie 11 dużych imprez.

Prowadzone obecnie w Centrum Kongresowym prace polegają na wyposażeniu klatek schodowych w urządzenia zapobiegające zadymieniu lub służące do usuwania dymu. Trzeba też m.in. zapewnić możliwość usuwania dymu z jednej sali wielofunkcyjnej na poziomie -2.

opr. ab

źródło: mmkrakow

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl