Aktualności
Czwartek, 23 lutego 2017 06:29

CBA zatrzymało małopolską urzędniczkę

Trzy osoby w rękach funkcjonariuszy z krakowskiej delegatury CBA. Wśród zatrzymanych jest była zastępca naczelnika z Urzędu Miasta w Krzeszowicach. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
Jak podał Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w niezgodne z prawem działania jest zaangażowanych pięć osób, które usłyszą między innymi zarzuty przyjmowania łapówek.

Funkcjonariusze z krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpadli na trop korupcji w Krzeszowicach. Trzy osoby zatrzymane za korupcyjny proceder, kolejne dwie usłyszą zarzuty. Była zastępca naczelnika Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w związku z pełnioną funkcją przyjmowała łapówki, uzależniając od nich wykonanie obowiązków służbowych. Zarzuty dotyczą także przekroczenia uprawnień i poświadczania nieprawdy w dokumentach. W nielegalną działalność zaangażowany był także architekt i osoba pomagająca w odbieraniu łapówek.

- Była naczelnik będąc upoważniona do wydawania postanowień i decyzji administracyjnych w postępowaniach o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, przekraczała swoje uprawnienia – wyjaśniają przedstawiciele CBA. - Jak ustalili funkcjonariusze, urzędniczka na wnioski inwestorów fałszowała dokumentację, poświadczając nieprawdę, czy antydatując dokumenty.

Okazało się, że przyspieszenie wydawania odpowiednich dokumentów, czy też zmiany decyzji o warunkach zabudowy były wystawiane inwestorom, którzy współpracowali z architektem wskazanym przez urzędniczkę. Mężczyzna by osiągnąć korzyści majątkowe w postaci wynagrodzenia za zlecone przez inwestorów prace, ściśle kooperował z byłą naczelnik.

- W sprawę jest zaangażowana także kolejna osoba, która miała fikcyjne umowy na wykonanie prac zleconych przez naczelnik z urzędu miasta. Ponadto przez jej konto bankowe przechodziły łapówki, które w konsekwencji trafiały do zatrzymanej urzędniczki – podaje biuro.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl