Golemo
Aktualności
Środa, 26 listopada 2014 16:23

CBA, ABW i Straż Graniczna naradzają się w Zakopanem, jak zwalczać przestępczość transgraniczną

W Zakopanem rozpoczęła się trzydniowa konferencja oficjalnie inaugurująca projekt "the Power of "Synergy...". Tematem trzydniowej konferencji jest współpraca Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej
Jej fundamentem jest umowa podpisana 8 lipca br. przez szefów Centralnego Biura Śledczego Policji, Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem przedsięwzięcia jest współpraca CBŚP, SG oraz ABW w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej.

Z ramienia ABW głos zabrał płk. dr Piotr Potejko, który stwierdził, że cel współdziałania został jasno określony i wszyscy uczestnicy muszą pracować nad tym, by określić ramy dalszej współpracy.

W konferencji uczestniczy 200 funkcjonariuszy i pracowników CBŚP, SG i ABW, natomiast w całym projekcie udział weźmie w sumie 800 osób. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęły MSW, MS i Ambasada Norwegii. Środki na realizacje projektu, blisko 2 mln złotych, pochodzą z Funduszy Norweskich. Uroczystego otwarcia Konferencji dokonał zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. Jacek Bajger, który powiedział, że projekt "The Power of..." daje możliwość wymiany doświadczeń, których celem jest jak najbardziej efektywne eliminowanie i zwalczanie grup przestępczych.

ben/

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl