Aktualności
Piątek, 30 maja 2014 12:34

Burmistrz Zakopanego: "Nasze miasto jest przygotowane do przeprowadzenia dużych imprez"

ZAKOPANE: - Wyraziłem swoje zainteresowanie pomysłem ewentualnego przejęcia przez Zakopane statusu miasta zgłaszającego się do zorganizowania ZIO w 2022 r. - potwierdza burmistrz Janusz Majcher.
W przesłanym nam oświadczeniu napisał:
"W odpowiedzi na doniesienia medialne, dotyczące przejęcia przez Zakopane wiodącej roli w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Polsce w 2022 roku, informuję, iż wyraziłem swoje zainteresowanie pomysłem ewentualnego przejęcia przez Zakopane statusu miasta zgłaszającego się do zorganizowania ZIO w 2022 r. Sport zawsze był, jest i będzie ważny dla Zakopanego. Nasze miasto wielokrotnie pokazywało, że jest przygotowane do przeprowadzenia dużych imprez sportowych i doskonale sprawdza się w roli gospodarza.

Konieczne jest jednak, aby każdy proponowany wariant rozwiązania w tej sprawie został wnikliwe przeanalizowany pod względem formalnym i prawnym oraz możliwości realizacji go w zaistniałych okolicznościach".

To reakcja na wypowiedź prezydenta Krakowa, że Zakopane przejmie organizację ZIO.

Z kolei naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Zakopanem Zofia Kiełpińska w wywiadzie dla Eurosport.Onet. stwierdziła, że zamiana miasta-gospodarza w świetle obowiązujących przepisów - "nie jest możliwa". - Oczywiście. Może dojść do zmiany nazwy, ale to oznacza, że nic innego w koncepcji się nie zmienia. To znaczy, że projekt, który został przedstawiony, jest ciągle ten sam. MKOl w tej chwili prowadzi procedurę w stosunku do aplikacji miasta Kraków z koncepcją, która zawarta jest w dokumentacji. Kandydatura Krakowa nie została jeszcze oficjalnie wycofana, więc - na razie - MKOl będzie brał pod uwagę, że społeczeństwo tego miasta nie chce tych igrzysk. Zachodzi zatem prawdopodobieństwo, że ta kandydatura zostanie oceniona negatywnie przez brak akceptacji społecznej, a ta w procedurze olimpijskiej jest najważniejsza - dodała.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl