Kopalnia
Aktualności
Niedziela, 6 lipca 2014 12:51

Budowniczy uniewinniony. Miał prawo budować dom w miejscu planowanej budowy mostu

BIAŁY DUNAJEC. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu orzekł, że inwestor nie złamał prawa uzyskując pozwolenie na budowę domu obok "zakopianki", w miejscu gdzie planowana była budowa mostu.
Jak informuje Gazeta Krakowska Tomasz Dzierżęga został uniewinniony przez sąd, który uznał, iż został on niesłusznie skazany w styczniu ub. przez Sąd Rejonowy w Zakopanem.

Przypomnijmy, SR stwierdził, że inwestor uzyskał pozwolenie na budowę domu, bowiem miał wprowadzić w błąd urzędników starostwa powiatowego w Zakopanem, przedkładając we wniosku o pozwolenie na budowę nieaktualną mapę, na której nie naniesiono planowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad budowę mostu.

Kilka dni po decyzji zakopiańskich urzędników, wojewoda wydał pozwolenie na budowę przeprawy. Zgodę na budowę domu unieważniono, prace wstrzymano, a starosta złożył doniesienie do prokuratury wskazując mieszkańca Białego Dunajca jako winnego zamieszania.

Po wniesionej apelacji, sąd nie podzielił opinii prokuratury, by sprawę skierować do ponownego rozpatrzenia. Uniewinnił Tomasza Dzierżęgę. Wyrok jest prawomocny. Kosztami procesu został obciążony skarb państwa.

s/ zdj. Michał Adamowski

źródło: Gazeta Krakowska

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl