Aktualności
Niedziela, 8 marca 2015 16:50

Bronisław Komorowski o polsko-słowackiej współpracy: "Jest dobra, ale trzeba o nią dbać"

WITÓW. Polsko-słowackie inwestycje drogowe i energetyczne, współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz ocena sytuacji w UE w związku z konfliktem na Ukrainie - to tematy rozmów prezydentów RP Bronisława Komorowskiego i RS Andreja Kiska.
Okazją do spotkania prezydentów był szósty masowy narciarski transgraniczny bieg rekreacyjny "Szlak Bez Granic". 16-km trasa rozpoczyna się w Oravicach a kończy się w Witowie.

W rozmowie z dziennikarzami Bronisław Komorowski podkreślał wagę "najbliższej współpracy między dwoma przyjaźniącymi się narodami i państwami". Jak mówił - Współpraca ta jest dobra, ale trzeba o nią dbać.

O prezydencie Słowacji mówił "mój przyjaciel". Z kolei Andrej Kiska zaznaczył, że miarą dobrych stosunków są relacje głów państwa. Jak mówił - "jest prezydentem niespełna rok, ale z prezydentem Komorowskim widzi się dziesiąty raz". Nawiązał także do nazwy biegu" - To "Bez granic" wyraża nasze dwustronne stosunki. Cieszy mnie, że dobre relacje polsko-słowackie stanowią dobry fundament dla pracy czwórki wyszehradzkiej, w której są też Czechy i Węgry".

Odnosząc się do transgranicznych inwestycji, Bronisław Komorowski powiedział, iż "ma nadzieję, że spotka się z panem prezydentem niedługo na odcinku ważnym dla relacji polsko-słowackich: Zwardoń-Żylina".

Polski prezydent zachęcał polskich narciarzy do korzystania ze słowackich tras narciarskich, a Słowaków do odwiedzania naszego kraju.

s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl