Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 16 lutego 2021 07:50

Bolidem po stoku (film)

Akademickim zespół wyścigowy i inżynierski działający na AGH w Krakowie wybrał się na narty bolidem. I to nie byle jakim!
Korzystając z okazji, że narciarze chwilowo nie korzystali ze stoków studenci Akademii GóŸrniczo-Hutniczej postanowili na stoku narciarskim przetestować bolid swojej konstrukcji. Na stacje Szklana Góra w Harbutowicach wybrali się swoją najbardziej utytułowaną konstrukcją. Pojazd, który jest bohaterem poniższego filmu zdobył 1 miejsce w konkurencji Acceleration na FS Netherlands i 2 miejsca w Skid-Pad i Autocross na tych samych zawodach. Był też 1. w Acc na zawodach FS Spain i 3. na SAE Michigan. Regulamin takich zmagań zakłada konieczność tworzenia nowego bolidu co roku, więc jest to już bolid „emerytowany”. Dlatego też pojawił się pomysł, żeby wzorem Red Bull Racing wykorzystać sytuację z zamkniętymi stokami i nagrać ciekawe wideo z użyciem bolidu na narciarskiej trasie.W najbliższym czasie, już w marcu zespół zamierza zaprezentować nowy bolid spalinowy oraz wdrożyć system autonomiczny do bolidu elektrycznego – jako jedyny zespół FS w Polsce równocześnie rozwijają trzy technologie: spalinową, elektryczną i bolidy autonomiczne.

W wakacje planujemy wystartować z nowymi maszynami na europejskich zawodach Formuły Student: w Austrii, Czechach, Holandii i Hiszpanii


mat. prasowe, oprac. wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl