Aktualności
Wtorek, 6 czerwca 2017 16:41

Blisko 40 tysięcy osób obejrzało Wielkie Plenerowe Widowisko na Wiśle

W sobotnią noc prawdziwe tłumy zebrały się pod Wawelem by w zakolu Wisły podziwiać przepiękne widowisko związane z 17. Paradą Smoków organizowaną przez Teatr Groteska.
13 wypełnionych helem smoków, z których największy miał 15 metrów wysokości przykuwało uwagę zgromadzonych tłumów a towarzysząca ich wędrówkom gra świateł, sztucznych ogni i efektów specjalnych w połączeniu z doskonałą muzyką zapierała dech w piersiach. Nad Wisłą rozbrzmiewały między innymi utwory Ravela, Hansa Zimmera, Gorana Bregovica czy Boba Bradley'a & Paula Mottrama.

Spektakl, którego pomysłodawcą i reżyserem jest dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek przygotowany był z rozmachem godnym jednej z największych krakowskich imprez a do jego realizacji zaangażowanwe było ponad 150 osób.


17. edycja Wielkiej Parady Smoków nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc i wsparcie Miasta Kraków i Prezydenta Jacka Majchrowskiego oraz podległych mu wydziałów. Pan Prezydent Jacek Majchrowski oraz firma Linde Gas byli Mecenasami tego wydarzenia.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Krakowskie Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Usługowe „Artim” Sp. z o.o. oraz Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

wo/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl