Aktualności
Wtorek, 18 kwietnia 2017 18:43

Blisko 100 osób wzięło udział w zawodach o Wielkanocne Jajo (zdjęcia)

Tradycyjnie w Lany Poniedziałek na Kalatówkach pojawili się śmiałkowie, którzy odziani w epokowe stroje rywalizowali między sobą na starym sprzęcie narciarskim o niezwykłe trofeum - Wielkanocne Jajo.
Pogoda, która do samego końca trzymała w napięciu organizatorów, zawodników i kibiców okazała się nader łaskawa i na Kalatówkach świeciło piękne słońce.

Zawody o Wielkanocne Jajo, które w tym roku na Kalatówkach odbyły się już po raz dziewiętnasty, składają się z dwóch ocenianych kategorii - jazdy na nartach i wyglądu.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji zawodników, która odbyła się przed schroniskiem którym niegdyś kierowała patronka imprezy Krystyna Behounek.

W tej części oceniano przygotowane przez zawodników stroje. Najciekawsze żeńskie kreacje nosiły Agnieszka Gąsienica-Gładczan, Aleksandra Scechura-Rowińska i Celina Zaniewska, a wśród panów największą uwagę przyciągali Stanisław Gąsienica-Byrcyn, Krzysztof Łowisz i Tadeusz Błach.

W kategoriach sportowych odbyły się dwie konkurencję - jazda stylowa oraz slalom.

W pierwszej bezkonkurencyjne były Agnieszka Gąsienica-Gładczan, Irena Gąsienia-Roj i Ewa Gajewska wśród pań, a wśród panów triumfowali Jan Michalik, Dominik Trojanowski i Antek Cukier.

Do trudnego technicznie slalomu wytyczonego w Suchym Żlebie stanęło nieco mniej zawodników, ale ich widowiskowe przejazdy wzbudzały gromkie brawa kibiców oblegających trasę.

Najlepsze wyniki wśród Pań odnotowały: Agnieszka Gąsienica-Gładczan, Irena Gąsienica Roj i Monika Scechura, a najszybsi Panowie to Jan Michalik, Maciej Żelechowski i Krzysztof Całka.

Pełna lista wyników dostępna jest tutaj, a w galerii poniżej obszerna galeria zdjęć z zawodów autorstwa Piotra Korczaka.

Jak podkreślają organizatorzy, impreza mogła się odbyć dzięki dobrej woli i pomocy wielu instytucji, wśród których wymieniają Urząd Miasta Zakopanego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem czy Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem oraz sponsorów, którym za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują!

Greenland Group: Blizzard, Tecnica, Dolomite, K2 Serious Fun , Swix, Sport Concept
NOBILE Sports
THIS IS ME – walizki spersonalizowane
IKA SKI WAX – Smary do nart
WOLF TRAIL- Ski & Alpine Center
Karczma Szymaszkowa w Zakopanem
TATRA INVEST
Spółka PTTK Karpaty

organizatorzy, oprac. wo/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl