Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
20.10.2013 | Czytano: 116

Biegiem na Kasprowy Wierch, czyli VI Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę 2013 (zdjęcia)

TARY. Około 350 zawodników wzięło udział w tegorocznym Tatrzańskim Biegu Pod Górę. Trasę z Ronda Jana Pawła II w Zakopanem przez Myślenickie Turnie, na szczyt Kasprowego Wierchu najszybciej pokonał Daniel Wosik z Ostrowca Świętokrzyskiego. Potrzebował na to 53 minut. Rekord trasy nie został pobity.

Drugie miejsce zajął Kamil Jastrzębski z Kraśnika, trzecie - Lucjan Chorąży ze Skawinki. Reprezentant KS Halny Jacek Michulec był 8., Tomasz Miśkowiec z Suchej Beskidzkiej 10,. zaś nowotarżanin Piotr Biernawski zajął miejsce 12.

Wśród kobiet najlepszy czas miała Dominika Wiśniowska -Ulfik, przed Marią Cebo i Izabelą Zatorską z Krościenka. Dystans 8,5 km przy przewyższeniu ponad tysiąca metrów pokonały w nieco ponad godzinę.

Trasa poprowadzona była szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zawodnicy zobowiązani byli do przestrzegania regulaminu Parku. Za zejście ze szlaku groziła dyskwalifikacja.

Obecny rekord trasy należy do Andrzeja Długosza (RMD Montrail Team) i Izabeli Zatorskiej (Puma Running Team) i wynosi odpowiednio 00:50:06,5 i 00:59:54,2. Ustanowiony został w ubiegłym roku.

Wyniki tegorocznego Biegu - w galerii poniżej.

Organizatorzy Biegu to Alpin Sport Zakopane, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Tatrzański Klub Narciarski Tatra Team.