Aktualności
Czwartek, 4 stycznia 2018 12:43

Bezdomna kobieta włamywała się do apartamentów

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 55-letnia bezdomną, która włamywała się do wynajmowanych apartamentów na krakowskim Kazimierzu. Jeśli apartament był niezamieszkany kobieta korzystała z prysznica, odpoczywała i wyjadała wiktuały z lodówki. Gdy był aktualnie wynajęty, kradła co cenniejsze przedmioty pozostawione przez turystów.
Na jej trop policjanci wpadli, gdy otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do apartamentu na Kazimierzu.

Gdy przyjechali na miejsce - zatrzymali 55-letnią kobietę, która miała włamać się do tego lokalu i pozabierać ubrania należące do turystów wynajmujących mieszkanie. Jak ustalono, apartament od pewnego czasu był wynajęty przez zagranicznych gości. Tego dnia po zwiedzaniu Krakowa, turyści wrócili do wynajmowanego mieszkania. Jakież było ich zdziwienie kiedy w środku zastali obcą osobę. Kobieta zapewniała, że została wysłana przez właściciela mieszkania aby posprzątać. Jednak jej zachowanie wzbudziło niepokój u turystów. Skontaktowali się z właścicielem, który kategorycznie zaprzeczył aby kogoś posyłał w tym dniu do sprzątania. Ponadto opisał sprzątaczkę i opis ten absolutnie nie zgadzał się z wyglądem owej pani. Policjanci, którzy zatrzymali 55-latkę znaleźli przy niej zabrane turystom ubrania, buty oraz torebkę.

Analizując sposób działania sprawczyni policjanci ustalili, że za włamaniem do innego apartamentu, dokonanym kilka dni wcześniej, również musi stać ta sama osoba. 55-latka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem ( art.279 KK ), za co grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu została tymczasowo aresztowana na 2 miesiące.

Wszystko wskazuje na to, że z włamań do apartamentów na wynajem kobieta uczyniła sobie sposób na życie.

Policjanci prowadzący postępowanie ustalają czy w ten sposób kobieta nie włamała się także do innych krakowskich mieszkań na wynajem.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl