Aktualności
Wtorek, 19 grudnia 2017 12:40

Bez ważnej wizy i na podwójnym gazie

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali obywatela Ukrainy, który znajdując się pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową.
W nocy z soboty na niedzielę, strażnicy graniczni zostali poinformowani przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu o kolizji drogowej z udziałem ob. Ukrainy. Cudzoziemiec, który jak się okazało był sprawcą kolizji , znajdował się pod wpływem alkoholu.

Po zakończeniu czynności przez policjantów, funkcjonariusze z PSG przeprowadzili wobec cudzoziemca kontrolę legalności pobytu. W trakcie sprawdzeń okazało się, że wiza cudzoziemca utraciła ważność z końcem października br. Obywatel Ukrainy wjechał na terytorium Polski na podstawie zezwolenia MRG, które uprawniało go wyłącznie do przebywania w strefie przygranicznej wzdłuż granicy z Ukrainą.

W związku z nielegalnym pobytem na terenie Polski, cudzoziemiec został zatrzymany. Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał decyzję administracyjną, zobowiązującą cudzoziemca do opuszczenia terytorium RP wraz z półrocznym zakazem ponownego wjazdu. Za przekroczenie strefy przygranicznej Ukrainiec został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

opr.s/ zdj. arch.

źródło: KOSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl