Aktualności
Wtorek, 19 maja 2015 19:24

Będzie zjazd autostradowy w Niepołomicach

Warunki współpracy przy budowie nowego zjazdu z autostrady A4 w Niepołomicach – tego dotyczy porozumienie, jakie dzisiaj w Krakowie podpisali marszałek Marek Sowa, burmistrz Niepołomic Roman Ptak oraz dyrektor krakowskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński.
Według wstępnych szacunków budowa nowego węzła będzie kosztować ok. 70 mln zł, a środki na to będą pochodzić z RPO dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Budowa powinna rozpocząć się już wiosną 2016 i potrwać do wiosny 2017.

- Podpisywane dzisiaj porozumienie to efekt wieloletnich zabiegów gminy Niepołomice o zjazd autostradowy. Dlatego cieszę się, że zakończyły się one pełnym sukcesem – zjazd został wprowadzony do Kontraktu Terytorialnego, a także ma zabezpieczone finansowanie ze środków w ramach nowego programu regionalnego – mówił we wtorek marszałek Marek Sowa, dodając, że zjazd z pewnością będzie dodatkowym, potężnym impulsem dla rozwoju gminy Niepołomice – Już teraz Niepołomicka Strefa Inwestycyjna jest jedną z prężniej działających i stanowi wzór dla wielu samorządów, jak prowadzi współpracę ze środowiskiem biznesu.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl