Aktualności
Wtorek, 10 kwietnia 2018 10:59

Będą zmiany w cenach biletów MPK w Krakowie

Radni mają w środę decydować o nowej taryfie biletowej w Krakowie. Mają propozycję, by dla mieszkańców Krakowa i płacących tu podatki bilety miesięczne na wszystkie linie tramwajowe i autobusowe były jeszcze tańsze niż planowane 20 procent, ale w zamian zostały zlikwidowane bilety miesięczne na 1 i 2 linie.
Jest też pomysł, aby w zamian za większą obniżkę ceny biletu miesięcznego sieciowego wzrosły opłaty za bilety jednoprzejazdowe.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przygotował projekt uchwały uwzględniającej nowy cennik biletów w komunikacji miejskiej. Mniej za bilety miesięczne zapłacą mieszkańcy zameldowani w Krakowie i płacący tutaj podatki.

Propozycja jest taka, aby od 1 sierpnia tego roku na podstawie tzw. Karty Krakowskiej mieszkańcy mogli kupować okresowe bilety tramwajowe i autobusowe tańsze o ok. 20 procent. Miesięczny bilet sieciowy na wszystkie linie kosztuje obecnie 89 zł. Zgodnie z projektem zmian z Kartą Krakowską będzie można go kupić za 72 zł, a więc o 17 zł taniej. Tańsze będą także bilety miesięczne na jedną linię (teraz 46 zł, z KK - 37 zł; taniej o 9 zł), na dwie linie (64 zł, z KK - 52 zł; taniej o 12 zł), a także bilet semestralny (184 zł, z KK - 147 zł; taniej o 37 zł).

Obecnie miesięczne wpływy do kasy miasta z biletów miesięcznych na wszystkie linie wynoszą 106 mln zł, z biletów miesięcznych na 1 linię - 21 mln zł, a na 2 linie - 9,6 mln zł.

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl