Aktualności
Środa, 13 czerwca 2018 11:15

Będą kolejne remonty dróg lokalnych w Małopolsce

Jednym z tematów, które premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie omawiali na odprawie z wojewodami, były dodatkowe środki na drogi lokalne z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. To 500 mln złotych i 433 inwestycje w skali całej Polski. O zadaniach, które będą realizowane w Małopolsce, mówił na spotkaniu prasowym wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
- Małopolska rośnie w siłę. Zyskujemy 57 punktów do mocy – z dodatkowych środków na drogi lokalne zostanie w naszym województwie zrealizowanych 57, jakże potrzebnych mieszkańcom, inwestycji. To blisko 36 mln złotych realnego wsparcia dla samorządów, które będą mogły poprawić stan lokalnej infrastruktury drogowej i podnieść poziom bezpieczeństwa. Dzięki tym środkom uda się wesprzeć małe miejscowości i zrealizować remonty, które długo czekały na sfinalizowanie – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Z tych dodatkowych środków zrealizowanych zostanie w naszym województwie najwięcej zadań w skali kraju, co świadczy o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszył się w Małopolsce Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej – dodał wojewoda.

Lista zadań znajduje się tutaj.

opr.s/

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl