Golemo
Aktualności
Środa, 9 maja 2018 06:51

Bawili się i łamali prawo w długi weekend

Aż kilkunastu użytkowników dróg z powiatu oświęcimskiego jadących po wypiciu alkoholu zatrzymali stróże prawa znad Soły w długi majowy weekend.

Najwidoczniej dobrze bawili się mieszkańcy powiatu oświęcimskiego podczas niedawnej długiej majówki. Niestety, nie wszyscy zdążyli ochłonąć z imprezowego stanu i postanowili wyjechać na ulice czy to samochodami, czy to na rowerach. Niestety – zbyt wcześnie.

- W dniach od 27 kwietnia do 6 maja 2018 , policjanci realizując działania prewencyjne pn. Majowy weekend, w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego – informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. - Policjanci podczas kontroli w ruchu drogowym zatrzymali 17 uczestników ruchu drogowego będących pod wpływem alkoholu w tym: 4 nietrzeźwych kierowców, 5 kierowców będących w stanie po użyciu alkoholu, 5 nietrzeźwych rowerzystów oraz 3 rowerzystów będących w stanie po użyciu alkoholu.

Niestety, nie obyło się bez niebezpiecznych sytuacji. Na drogach powiatu doszło bowiem do 6 wypadków drogowych, w których rannych zostało 6 osób, ponadto policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z 44 kolizjami drogowymi.

Na tym nie koniec obrazy odpoczywających od codziennych zajęć części mieszkańców…

- Policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo ujawnili 596 wykroczeń, w związku z którymi nałożyli na sprawców 238 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, 55 mandatów za wykroczenia porządkowe, a 251 osób pouczyli. W 52 przypadkach wobec sprawcy, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – podsumowała przedstawicielka stróżów prawa znad Soły.


Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl